O nás I Členové souboru I Konkurz I Kontakt I Letní škola a semináře I Odkazy I Pedagogové a choreografové I Představení I Realizovaná představení I Repertoár I Spolupracovníci I Tréninkový ferman I Galerie I Video I Kniha návštěv I Zajímavosti

O nás

Taneční divadlo MAXIMVS

 V současnosti se můžete zůčastnit tréninků pro veřejnost a nebo některého ze sobotních workshopů pořádaných v Brně nebo v Praze.

Info najdete v záložce Tréninkový ferman nebo Letní škola a semináře.

 =============================================

Taneční divadlo MAXIMVS bylo založeno v roce 2004 s cílem vytvořit v Brně umělecké těleso, zabývající se moderním /scénickým/ a jazzovým tancem. Za dobu své existence již absolvovalo množství představení na domácích i zahraničních jevištích, disponuje kvalitním repertoárem na vysoké technické a umělecké úrovni a i zázemí souboru je rok od roku kvalitnější.

Soubor se věnuje tradičnímu modernímu tanci, který využívá ve svých choreografiích. Cílem Tanečního divadla MAXIMVS Brno je, aby použitá hudba, námět, choreografické zpracování i technická kvalita interpretace byly srozumitelné, sluchu, oku i duši lahodící a řemeslně dobře zpracované. Nechceme být inovativní za každou cenu, snažíme se na základě ověřených tradic dívat na současný svět. 

Pedagogové Tanečního divadla MAXIMVS působí nejen v samotném souboru, ale vedením množství seminářů nebo choreografickým působením v amatérských souborech i profesionálních divadlech šíří nejen kvalitní taneční techniku a choreografie blízké divákům, ale také dobré jméno souboru a jeho spolupracovníků.

Se souborem dlouhodobě spolupracují přední tanečníci z Česka i zahraničí: Joe Alegado – /USA/, Simona Lepoldová - bývalá sólistka Národního divadla, Vladimir Gončarov – sólista baletu v Ústí nad Labem, Rastislav Letenaj /SK/ - umělecký vedoucí Tanečního divadla Bralen Bratislava, Cristina Perera /Brazílie/, atd.

Členy tanečního divadla MAXIMVS jsou převážně vysokoškoláci, kteří se práci v souboru věnují s profesionálním přístupem.Jedná se tedy o skupinu mladých lidí, kterým se stal tanec více, než jen koníčkem a kteří jsou schopni odvést kvalitní představení i na tak prestižních scénách, jako je Národní divadlo v Brně apod.

 
Uměleckým vedoucím a interním choreografem souboru je David Strnad, bývalý dlouholetý interpret, pedagog a choreograf Tanečního divadla Bralen Bratislava, v současné době pedagog Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a externí choreograf mnoha divadel v České republice i v zahraničí. Každoročně se pod jeho vedením tanečně vzdělávají  stovky amatérských  i profesionálních tanečníků doma i v zahraničí. Spolupracoval s tanečními pedagogy a choreografy jako Je Bruce Taylor /USA/, Joe Alegado /USA/, Rastislav Letenaj /SK/, Oľga Letenajová /SK, Cristina Perera /Brazílie/, Libor Vaculík /ČR/, Ervin Varga /H/, atd. Během svého tanečního působení tancoval nebo vyučoval na prestižních scénách doma i v zahraničí: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Itálie, Německo, Řecko, Finsko, USA.
 
Taneční divadlo MAXIMVS je od začátku budováno jako těleso, jehož prvořadým cílem je prezentovat se odborné i laické veřejnosti na nejvyšší možné kvalitativní výkonnostní i umělecké úrovni. Již samotný název divadla je zvolen tak, aby bylo od počátku jasné, že nehodláme s diváky experimentovat, ale chceme jim prezentovat srozumitelné a po všech stránkách do maximální možné úrovně dotažené taneční představení.
Postupem času se nám podařilo vybudovat více než 3 hodiny repertoáru, který byl uveden na prestižních festivalech a ve významných divadlech. Pro Znojemský hudební festival např. vzniklo celovečerní představení Když tančím s Beethovenem, které s námi hrál špičkový klavírista Miroslav Sekera. Pro již 42. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Moravský podzim vznikly za spolupráce s orchestrem Městského divadla Brno choreografie Appalačské jaro - Aaron Copland a Karneval Zvířat - Camille Saint-Saëns.